Wirowki laboratoryjne przystosowane do zadań specjalnych

W laboratoriach odbywa się sporo pracy, o której nawet nie wiemy, a która jednocześnie ma niebagatelne znaczenie dla reszty społeczeństwa. Odbądźmy więc dziś krótką podróż do wnętrza laboratorium i dowiedzmy się jakich urządzeń używa się w środku.

Dziś w zasadzie powiemy o jednym z nich, a konkretnie o wirówkach laboratoryjnych. Czy są to w ogóle ważne urządzenia? Oczywiście, że tak. Są to urządzenia, dzięki którym można mieszać oraz filtrować różne substancje. Otóż wirowki laboratoryjne działają na takiej zasadzie, że umieszczonym fiolkom nadają potężne przyspieszenie. Jego wskaźnik bywa nawet większy od przyspieszenia ziemskiego. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, dlatego też  wirowki laboratoryjne są bardzo precyzyjnymi urządzeniami. Niemniej jednak są także nieco bardziej wyspecjalizowane rodzaje wirówek. Otóż zdarza się na przykład, że chemik chce, aby cały proces zaszedł w niskiej temperaturze. W takim wypadku należy użyć wirówki, która umożliwia zamknięcie całego procesu w kapsule chłodzącej.

Witaj ! Nazywam się Karoliną Ziątecka na co dzień studiuje komunikacje społeczna na uniwersyteckie Warszawskim. Ten blog to moja pasja. Mam nadzieję, że wpisy jakie tutaj znajdziesz będą Ci się podobały i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.